isia2891
winda o masie 450kg podnosi w ciągu 40s pasażera o wadze 50kg na wysokość 40 m.jaka jest jej moc?
+0 pkt.
Odpowiedz
1 answer
m1=450kg t=40s m2=50kg h=40m g=10N/kg przyspieszenie ziemskie m1+m2=m m=500kg F=m*g F=500kg*10 F=5000N W=F*s W=5000N*40=20000J Teraz korzystam ze wzoru P=W/t P=200000J/40s=5000W=5kW Moc windy wynosi 5kW.
A_Vista
Expert
Odpowiedzi: 853
0 people got help
Najnowsze pytania w kategorii Fizyka
Ładuj więcej