mistrzunio44
1. Czajnik elektryczny o mocy 2000 W pracuję codziennie przez 12 minut. Ile energii zużyję w ciągu tygodnia? Wynik podaj w kilowatogdzinach. a) 25,2 kWh b) 16,8 kWh c) 4,2 kWh d) 4,2 kWh Proszę również zapisać wszystkie obliczenia. 2. 0,002 kWh = a) 360J b) 720J c) 3600J d) 7200J +obliczenia. 3. Jaki ładunek przepłynie przez poprzeczny przekrój przewodnika w ciągu 1 minuty, jeżeli natężenie prądu wynosi 400 mA a) 24 C b) 400 mC c) 240 MC d) około 7 mC Proszę o napisanie obliczeń.
+0 pkt.
Odpowiedz
1 answer
1. 7 razy 12 min = 84 84 * 2000W = 168000W = 16,8 kWh reszty nie potrafię ;x ;)
emily99
Newbie
Odpowiedzi: 1
0 people got help
Najnowsze pytania w kategorii Fizyka
Ładuj więcej