Bayonetta
1. Praca wyjścia elektronu z metalu wynosi 5,5eV. Na powierzchnię tego metalu pada fala o długości 2*10 (-7 w potędze) m. Ile wynosi największa szybkość emitowanych elektronów (me=9,1*10 [-31 w potędze] kg). 2. Praca wyjścia elektronu z metalu wynosi 4*10 (-19 w potędze) J. Oblicz progową długość fali fotonu wywołującego zjawisko fotoelektryczne w tym metalu. 3. Oblicz dolną granicę długości fali promieniowania rentgenowskiego, wytworzonego przy napięciu przyspieszającym 120kV oraz odpowiadającą jej energię emitowanych fotonów.
+0 pkt.
Odpowiedz
1 answer
Ek=E-W Ek=0 czyli 0=E-W W=E W=hf W=hc/λ λ=hc/W λ=6,63*10⁻³⁴*3*10⁸/4*10⁻¹⁹ λ=4,97*10*⁻⁷ [m]
kacha20
Skilled
Odpowiedzi: 61
0 people got help
Najnowsze pytania w kategorii Fizyka
Ładuj więcej