kicikici
ciało o masie 2 kg porusza sie z prędkością 5 m/s. Jaka prędkość uzyska to ciało jeżeli w czasie 3 minut będzie n a niego działać siła o wartości 0,2 Niutona o zwrocie zgodnym ze zwrotem wektora prędkości? Ma wyjść 23 m/s.
+0 pkt.
Odpowiedz
1 answer
Ciało ma prędkość początkową 5 m/s. Jeśli działa siła zgodna ze zwrotem prędkości to ta prędkość rośnie zgodnie ze wzorem: Vk=Vo+a*t Vo=5m/s t=3 min=180 s a =F/m=0,2N/2kg=0,1 m/s^2 Vk=5m/s+0,1m/s^2*180s= 5m/s+18m/s=23m/s
fizyk84
Expert
Odpowiedzi: 856
0 people got help
Najnowsze pytania w kategorii Fizyka
Ładuj więcej