kicikici
Autobus o masie 2000 kg rusając z przystanku osiagnął prędkość 54 km/h w czasie 15 s. Zakładając, że tarciew opon o podłoże i opór powietrza hamują samochód z siłą o średniej wartości 200 N . Oblicz wartość średnioej siły działania silnika autobusu w czasie jego ruszania.
+0 pkt.
Odpowiedz
Odpowiedzi: 2
niewiem
maciej12345
Proficient
Odpowiedzi: 205
0 people got help
m= 2000 kg V=54 km/h = 54 * 1000/3600 = 15 m/s a= V/t a= 15m/s / 15s = 1m/s2 F = m*a F = 2000 kg * 1m/s2 = 2000 N 2000 N – 200 N = 1800 N
Lenka_17
Intermediate
Odpowiedzi: 93
0 people got help
Najnowsze pytania w kategorii Fizyka
Ładuj więcej