anetka22
Zadanie 5. Na końcu sznurka o długości 2 m zawieszono kamyk o masie 50 g. Sznurek wytrzymuje siłę rozciągającą o wartości 100 N. Kamień wprawiono w ruch po okręgu. Oblicz najkrótszy okres obiegu tego ruchu.
+0 pkt.
Odpowiedz
1 answer
zależy piszemy tak.... sznurek wytrzymuje siłę 100 N to taką wartość może mieć maksymalnie siła odśrodkowa, gdyby była większa to nić by się zerwała... wtedy prędkość jest największa a okres najmniejszy... m=50g=0,05kg r=l=2m T=S/V=2*pi*r/V F=100N Fdośr.=m*V*V/r=F V*V=F*r/m V=pierw(F*r/m)=pierw(100*2/0,05)=pierw(4000)=63,25m/s T=2*3,14*2/63,25=0,198 s
fizyk84
Expert
Odpowiedzi: 856
0 people got help
Najnowsze pytania w kategorii Fizyka
Ładuj więcej