Weronikaa44
W stawie pana Ludwika pływają grube ryby, a także płotki i leszcze. Grube ryby stanowią 5% wszystkich ryb, a płotki - 80% pozostałych. Leszczy w stawie jest 38. Ile grubych ryb pływa w tym stawie?
+0 pkt.
Odpowiedz
1 answer
x - ilość wszystkich ryb 5% x = 0,05x - ilość grubych ryb x - 0,05x = 0,95x - ilość pozostałych ryb (oprócz grubych) 80% * 0,95x = 0,8 * 0,95x = 0,76x - ilość płotek 38 - ilość leszczy 0,05x + 0,76x + 38 = x 0,81x + 38 = x 0,81x - x = -38 -0,19x = -38 //:(-0,19) x = 200 - ilość wszystkich ryb 0,05x - ilość grubych ryb, czyli 0,05 * 200 = 10 W tym stawie pływa 10 grubych ryb
pelikanka
Experienced
Odpowiedzi: 278
0 people got help
Najnowsze pytania w kategorii Matematyka
Ładuj więcej