milena2297
klasa 1!!!! ćwiczenie "chemia nowej ery "str.15zad 9,10 ,11 zad. Uczę wsypał dwie łyżeczki cukru do szklanki z herbatą i uzyskał 0,25 dm sześciennych roztworu o masie 260g.Oblicz gęstość roztworu herbaty z cukrem . podaj wynik w gramach na centymetr sześcienny. zad10. Spirytus salicylowy stosowany do dezynfekcji jest sprzedawany w opakowaniach o poj. 150 cm sześciennych .Jego gęstość wynosi 0,87gramów na cm. sześcienny .Oblicz jego masę . zad11. do udrożnienia instalacji sanitarnych stosuje się preparaty zawierające wodorotlenek sodu. Oblicz objętość preparatu ,którą należy odmierzyć ,wiedząc, że jego gęstość wynosi 1,22 gramów na cm sześcienny ,a masa powinna wynosić 6,1 dag.
+0 pkt.
Odpowiedz
1 answer
Zad 9. d=m/V d = 260g / o,25 d = 1,04 g/cm^3 ZAD 10. m= d*V m = 150 * 0, 87 m = 130,50 . ZAD 11. 6,1 dag = 61 g. V= m:d V= 61 : 1,22 = 6100 : 122 V = 50 dag / cm ^3 ` Liczę na punkty :*
tysia123
Novice
Odpowiedzi: 14
0 people got help
Najnowsze pytania w kategorii Chemia
Ładuj więcej
Ranking unavailable for selected time period