milena2297

klasa 1!!!! ćwiczenie "chemia nowej ery "str.15zad 9,10 ,11 zad. Uczę wsypał dwie łyżeczki cukru do szklanki z herbatą i uzyskał 0,25 dm sześciennych roztworu o masie 260g.Oblicz gęstość roztworu herbaty z cukrem . podaj wynik w gramach na centymetr sześcienny. zad10. Spirytus salicylowy stosowany do dezynfekcji jest sprzedawany w opakowaniach o poj. 150 cm sześciennych .Jego gęstość wynosi 0,87gramów na cm. sześcienny .Oblicz jego masę . zad11. do udrożnienia instalacji sanitarnych stosuje się preparaty zawierające wodorotlenek sodu. Oblicz objętość preparatu ,którą należy odmierzyć ,wiedząc, że jego gęstość wynosi 1,22 gramów na cm sześcienny ,a masa powinna wynosić 6,1 dag.

+0 pkt.
Odpowiedz

Odpowiedzi: 2

about 14 years ago

TO PIERWSZE ZE WZORU G= M/V

EDSCEN11

Newbie Odpowiedzi: 4 0 people got help
about 14 years ago

1)DANE; SZUKANE; V=0,25DM(SZESCIAN) G=? M=260GRAM G=M/V G=260G/0,25DM(SZESCIAN) G=NIE CHCE MI SIE DALEJ

EDSCEN11

Newbie Odpowiedzi: 4 0 people got help

Najnowsze pytania w kategorii Chemia

Ładuj więcej

Askly Ranking

Ranking unavailable for selected time period