Sebastian666
1.w salonie rodzicow marty stoi okragly stolik o srednicy 1m.obrus do przykrycia go jest tak dobrany aby wystawal w kazdym miejscu 10 cm za brzeg.powierzchnia obrusu wynosi?
+0 pkt.
Odpowiedz
1 answer
r=0,5m do r dodajemy 10cm=0,1m i mamy R obrusu. R=0,5+0,1=0,6m powierzchnia,czyli pole obrusu to piR^2=3,6pi m^2
jareczka
Expert
Odpowiedzi: 2635
0 people got help
Najnowsze pytania w kategorii Matematyka
Ładuj więcej