sebol201
Wstaw brakujące znaki interpunkcyjne w następującej rozprawce.\r\nHistoria jest nauczycielką życia tak twierdzili starożytni Nie można budować przyszłości jeśli nie\r\nzna się przeszłości a przeszłość to dorobek kulturalny naukowy i techniczny naszych przodków\r\ndlatego teza postawiona w temacie wydaje mi się jak najbardziej słuszna Postaram się poprzeć\r\nswoje przekonania trzema argumentami\r\nMoim pierwszym dowodem potwierdzającym tezę będzie rozwój nauki która przypomina wciąż\r\nniedokończoną budowlę do której kolejni naukowcy dokładają cegiełki Gdyby każde pokolenie\r\nmusiało rozpoczynać pracę od samego początku postęp byłby niemożliwy Tylko współdziałanie\r\nmistrzów z uczniami poznawanie i udoskonalanie dorobku naukowego badaczy poprzednich epok\r\nprzynosi efekty Bez wiedzy matematycznej Fenicjan nie byłoby współczesnej matematyki bez koła\r\nnie byłoby samochodu bez lasera nie byłoby skomplikowanych operacji medycznych Myślę że\r\nrozwój nauki jest dobrym argumentem potwierdzającym słuszność stwierdzenia, że warto\r\npoznawać dorobek naszych przodków\r\nKolejną sprawą którą chcę poruszyć jest rozwój techniki Najlepszym przykładem jest wynalezienie\r\nmaszyny parowej przez Jamesa Watta Ten cud techniki XIX wieku wywołał rewolucję w przemyśle\r\ni aż do czasów wykorzystania energii elektrycznej był niezastąpiony Bez znajomości wiedzy\r\ntechnicznej naszych przodków niemożliwy byłby postęp ale także zrozumienie podstawowych i\r\nbardzo ważnych dla historii faktów jak np narodziny socjalizmu Niezaprzeczalnym więc wydaje się\r\nbyć fakt iż należy poznawać dorobek przeszłych pokoleń\r\nOstatnią kwestią którą omówię jest rozwój kultury. W tym argumencie powołam się na historię\r\nteatru który rozwinął się w starożytnej Grecji ale mimo iż od tego czasu minęło już kilkaset stuleci\r\ni wiele reform miało miejsce w teatrze wciąż aktualny jest podział dramatu na tragedię i komedię\r\na podstawowe pojęcia teatralne mają swoje korzenie w języku greckim. Wciąż aktualne są także\r\ntematy poruszane przez starożytnych autorów czego przykładem jest motyw władzy w Antygonie\r\nSofoklesa Kultura podobnie jak nauka i technika rozwija się tylko dlatego że istnieje ścisła\r\nzależność między tym co było a tym co jest. Uważam że świadome uczestnictwo w kulturze jest\r\nmożliwe tylko wtedy jeśli znamy założenia i dorobek epok wcześniejszych\r\nWszystkie przedstawione przeze mnie argumenty potwierdzają słuszność tezy zawartej w\r\ntemacie. Młodzi ludzie powinni poznawać szeroko rozumiany dorobek przodków Jest to konieczne\r\nby świat wciąż się zmieniał a człowiek poszerzał swą wiedzę i możliwości
Odpowiedzi: 2
Historia jest nauczycielką życia, tak twierdzili starożytni. Nie można budować przyszłości, jeśli nie zna się przeszłości, a przeszłość to dorobek kulturalny, naukowy i techniczny naszych przodków, dlatego teza postawiona w temacie wydaje się być jak najbardziej słuszna. Postaram się poprzeć swoje przekonania trzema argumentami. Moim pierwszym dowodem będzie rozwój nauki, która przypomina wciąż niedokończoną budowlę, do której kolejni badacze dokładają cegiełki. Gdyby każde pokolenie musiało rozpoczynać pracę od samego początku, postęp nie byłby możliwy. Tylko współdziałanie mistrzów z uczniami, poznawanie i udoskonalanie dorobku naukowego badaczy poprzednich epok przynosi efekty. Bez wiedzy matematycznej Fenicjan nie byłoby współczesnej matematyki, bez koła nie byłoby samochodu, bez lasera nie byłoby skomplikowanych operacji medycznych. Myślę, że rozwój nauki jest dobrym argumentem potwierdzającym słuszność stwierdzenia, że warto poznawać dorobek naszych przodków. Kolejną sprawą, którą chcę poruszyć, jest rozwój techniki. Najlepszym przykładem jest wynalezienie maszyny parowej przez Jamesa Watta. Ten cud techniki XIX wieku wywołał rewolucję w przemyśle i aż do czasów wykorzystania energii elektrycznej był niezastąpiony. Bez znajomości wiedzy technicznej naszych przodków niemożliwy byłby postęp, ale także zrozumienie podstawowych i bardzo ważnych dla historii faktów, jak np. narodziny socjalizmu. Niezaprzeczalnym więc wydaje się być fakt, iż należy poznawać dorobek przeszłych pokoleń. Ostatnią kwestią, którą omówię, jest rozwój kultury. W tym argumencie powołam się na historię teatru, który rozwinął się w starożytnej Grecji, ale, mimo iż od tego czasu minęło już kilkaset stuleci i wiele reform miało miejsce w teatrze, wciąż aktualny jest podział dramatu na tragedię i komedię, a podstawowe pojęcia teatralne mają swoje korzenie w języku greckim. Wciąż aktualne są także tematy poruszane przez starożytnych autorów, czego przykładem jest motyw władzy w Antygonie Sofoklesa. Kultura, podobnie, jak nauka i technika rozwija się tylko dlatego, że istnieje ścisła zależność między tym, co było a tym, co jest. Uważam, że świadome uczestnictwo w kulturze jest możliwe tylko wtedy, jeśli znamy założenia i dorobek epok wcześniejszych. Wszystkie przedstawione przeze mnie argumenty potwierdzają słuszność tezy zawartej w temacie. Młodzi ludzie powinni poznawać szeroko rozumiany dorobek przodków. Jest to konieczne, by świat wciąż się zmieniał, a człowiek poszerzał swą wiedzę i możliwości.
Kinga1410
Historia jest nauczycielką życia tak twierdzili starożytni. Nie można budować przyszłości, jeśli nie zna się przeszłości, a przeszłość to dorobek kulturalny, naukowy i techniczny naszych przodków, dlatego teza postawiona w temacie wydaje mi się jak najbardziej słuszna. Postaram się poprzeć swoje przekonania trzema argumentami. Moim pierwszym dowodem potwierdzającym tezę będzie rozwój nauki, która przypomina wciąż niedokończoną budowlę, do której kolejni naukowcy dokładają cegiełki. Gdyby każde pokolenie musiało rozpoczynać pracę od samego początku postęp byłby niemożliwy. Tylko współdziałanie mistrzów z uczniami poznawanie i udoskonalanie dorobku naukowego badaczy poprzednich epok przynosi efekty Bez wiedzy matematycznej Fenicjan nie byłoby współczesnej matematyki bez koła nie byłoby samochodu bez lasera nie byłoby skomplikowanych operacji medycznych. Myślę, że rozwój nauki jest dobrym argumentem potwierdzającym słuszność stwierdzenia, że warto poznawać dorobek naszych przodków. Kolejną sprawą, którą chcę poruszyć jest rozwój techniki Najlepszym przykładem jest wynalezienie maszyny parowej przez Jamesa Watta. Ten cud techniki XIX wieku wywołał rewolucję w przemyśle i aż do czasów wykorzystania energii elektrycznej był niezastąpiony. Bez znajomości wiedzy technicznej naszych przodków niemożliwy byłby postęp, ale także zrozumienie podstawowych i bardzo ważnych dla historii faktów jak np. narodziny socjalizmu. Niezaprzeczalnym, więc wydaje się być fakt, iż należy poznawać dorobek przeszłych pokoleń. Ostatnią kwestią, którą omówię jest rozwój kultury. W tym argumencie powołam się na historię teatru, który rozwinął się w starożytnej Grecji, ale, mimo iż od tego czasu minęło już kilkaset stuleci i wiele reform miało miejsce w teatrze wciąż aktualny jest podział dramatu na tragedię i komedię a podstawowe pojęcia teatralne mają swoje korzenie w języku greckim. Wciąż aktualne są także tematy poruszane przez starożytnych autorów, czego przykładem jest motyw władzy w Antygonie Sofoklesa Kultura podobnie jak nauka i technika rozwija się tylko, dlatego że istnieje ścisła zależność między tym, co było a tym, co jest. Uważam, że świadome uczestnictwo w kulturze jest możliwe tylko wtedy, jeśli znamy założenia i dorobek epok wcześniejszych. Wszystkie przedstawione przeze mnie argumenty potwierdzają słuszność tezy zawartej w temacie. Młodzi ludzie powinni poznawać szeroko rozumiany dorobek przodków. Jest to konieczne by świat wciąż się zmieniał a człowiek poszerzał swą wiedzę i możliwości.
owieczka9013
Najnowsze pytania w kategorii Język Polski
Ładuj więcej