piotrek5200
1. Ile soli potrzeba do otrzymania 200g roztworu 15%??? 2.Ile gramów roztworu 20% można otrzymać z 40g soli???
+0 pkt.
Odpowiedz
1 answer
1) 200g - 100% X - 15% ----------- X=15%*200g/100%=30g 2) 40g - 20% X - 100% ------------- X=40g*100%/20%=200g
GoKaEl
Skillful
Odpowiedzi: 129
0 people got help
Najnowsze pytania w kategorii Matematyka
Ładuj więcej