Madziula13
Na mapie podano informacje o zasoleniu niektórych ,mórz.Korzystając z tabeli,odpowiedz. a)Ile trzeba wziąć wody z Morza Czarnego aby po jej odparowaniu otrzymać 5,4 kg soli? b)Wyraź w procentach i w promilach,jakie byłoby zasolenie wody otrzymanej po zmieszaniu 5 kg wody z Bałtyku z 5 kg wody z Morza Czerwonego. Na tej mapie jest takie coś: M.Bałtyckie 8 promili M.Czarne 18 promili M.Śródziemne 38 promili M.Czerwone 40 promili.
+0 pkt.
Odpowiedz
1 answer
a) 5,4kg - 1,8% x - 100% x= 5,4 * 100%/1,8% = 540/1,8 = 300 kg - tyle trzeba wziac wody. b) Tego nie wiem :/ PS. * -TO ZNACZY "RAZY"
Ekaaa ;***
Novice
Odpowiedzi: 16
0 people got help
Najnowsze pytania w kategorii Matematyka
Ładuj więcej