dzolaa
W łazience o wysokości 2,6m szerokości 1,6m i długości 2,5m położono na ścianach płytki (z odliczeniem drzwi o wymiarach 90m x 2m) a na podłodze terakotę. Ile zapłacono za terakotę i płytki ceramiczne jeśli 1m(kwadratowy) terakoty kosztuje 40 zł,a 1m(kwadratowy)płytek kosztuje 30 zł.Dolicz 10% na ubytki.
1 answer
obliczamy powierzchnię ścian, odliczają drzwi Dane: a=2,5m b=1,6m c=2,6m drzwi=2*0,90(chyba była pomyłka) ------------------ P=2*2,5*2,6+2*1,6*2,6 -2*0,90=13+8,32-1,8=21,32-1,8=19,52 Powierzchnia ścian wynosi 19,52 m kwadratowego Obliczamy powierzchnię podłogi P=2,5*1,6=4 m kwadratowe Powierzchnia podłogi wynosi 4 m kwadratowe Obliczamy 10% na ubytki płytek i terakoty 10%=0,10 płytki=0,10*19,52=1,95 terakota=0,10*4==0,4 Wszystkich płytek należy zakupić 19,52+1,95=21,47=21,5m kwadratowe terakoty 4m+0,4=4,4m=4,5 m kwadratowego Obliczamy cenę płytek i terakoty. 21,5m*40+4,5m*30=860 +135=995 zł Za wszystko zapłacono 995 zł -------------------------- Ilość m kwadratowych płytek i terakoty zaokrąglono do pół metra, bo nie kupuje się na cm
rozalia80
Najnowsze pytania w kategorii Matematyka
Ładuj więcej