patryko2000
zad1) łancuszek z wisiorkiem kosztuje 105 zł. gdyby wisiorek był tańszy o 8 zł, a łańcuszek droższy o 20%,to komplet kosztowałby równo 100 zł. ile kosztuje wisiorek ?
+0 pkt.
Odpowiedz
1 answer
x-cena łańcuszka y-cena wisiorka x+y=105 y-8+1,2x=100 x=105-y y+1,2x=108 x=105-y y+1,2(105-y)=108 x=105-y 126-1,2y+y=108 x=105-y 18=0,2y x=105-y y=90 x=15 y=90
dodiderek
Senior
Odpowiedzi: 450
0 people got help
Najnowsze pytania w kategorii Matematyka
Ładuj więcej