juds17
Pan Piotr wpłacił 2000 zł do banku "fortuna" , w którym oproentowanie wkładów oszczędnościowych jest równe 6 % w stosunku rocznym . Oblicz ,ile wyniosą odsteki od tej kwoty po roku , a ile złotych pozostanie z nich panu Piotrowi ,jeśli od kwoty odsetek zostanie odprowadzony podatek w wysokości 19 % . Jaki będzie stan konta pana Piotra po roku oszczędzania ??
+0 pkt.
Odpowiedz
1 answer
2000*1.06=2120 stan konta po roku bez odliczania podatku 2120-2000=120 odsetki po roku 120*0.81=97,2 tyle z odsetek dostanie z nich Pan Piotr 2000+97,2=2097,2 stan konta po roku z odliczonym podatkiem
L.e.n.k.a
Expert
Odpowiedzi: 643
0 people got help
Najnowsze pytania w kategorii Matematyka
Ładuj więcej