matejo95

Śliwki są o 10% tańsze od brzoskwiń. 2 kg śliwek i 1 kg brzoskwiń kosztuje 14zł.Znajdź ceny za 1 kg obu rodzajów owoców.

+0 pkt.
Odpowiedz

Odpowiedzi: 2

about 15 years ago

x-cena kilograma śliwek y-cena kilograma brzoskwiń x=0,9y 2x+y=14 2*0,9y+y=14 2,8y=14 y=5 zł x=0,9*5=4,5 zł

L.e.n.k.a

Expert Odpowiedzi: 643 0 people got help
about 15 years ago

pozdrawiam :)

loogin2009

Expert Odpowiedzi: 764 0 people got help

Najnowsze pytania w kategorii Matematyka

Ładuj więcej