matejo95
Śliwki są o 10% tańsze od brzoskwiń. 2 kg śliwek i 1 kg brzoskwiń kosztuje 14zł.Znajdź ceny za 1 kg obu rodzajów owoców.
+0 pkt.
Odpowiedz
Odpowiedzi: 2
x-cena kilograma śliwek y-cena kilograma brzoskwiń x=0,9y 2x+y=14 2*0,9y+y=14 2,8y=14 y=5 zł x=0,9*5=4,5 zł
L.e.n.k.a
Expert
Odpowiedzi: 643
0 people got help
pozdrawiam :)
loogin2009
Expert
Odpowiedzi: 764
0 people got help
Najnowsze pytania w kategorii Matematyka
Ładuj więcej